تمدید دامنه


ثبت دامنه ها معمولا به صورت یک ساله یا بیشترانجام میگیرد. دامنه هادر صورت عدم تمديد در مهلت مقرر در مرحله اول به حالت تعليق درمی آیند، در اين وضعيت ممكن است دامنه غير فعال شده و از انتقال آن نيز جلوگيري مي شود. در اين مدت كه بسته به قوانين رجستررها (شرکت های اصلی ثبت دامنه) ممكن است حدود يك ماه طول بکشد با پرداخت هزينه تمديد در هر زمان دامنه مجددا فعال مي گردد. در غير اين صورت، دامنه وارد مرحله بعدي يعني مرحله بازيابي یا بازخرید مي گردد. در اين مرحله امكان تمديد فقط با پرداخت جريمه و طي مراحل اداري، كماكان امكان ثبت مجدد فراهم مي گردد. پس از يك ماه و نیم دامنه در حالت حذف قرار گرفته و ظرف 5 روز به طور كامل حذف و براي ثبت مجدد در اختيار عموم قرار مي گيرد. مدت زمان ثبت دامنه دائما توسط سیستم کنترل می شود. یک ماه پیش از رسیدن تاریخ انقضاء دامنه ، به صورت خودکار از طریق پست الکترونیکی به مشتریان اطلاع داده می شود. همچنین علاوه بر ارسال پست الكترونيك توسط سيستم، تماس تلفني با مشتركين جهت اطلاع از زمان انقضاء دامنه، در دستور كار بخش خدمات امور مشتركين قرار داده شده است. برای تمديد دامنه ، بدون نياز به مراجعه حضوري و يا تماس با شرکت، به صورت آنلاين انجام می پذیرد.برای تمدید آنلاین دامنه به صفحه تمدید دامنه مراجعه فرمایید.نام دامنه:
 
مدت:

160000 ریال


500000 ریال


 
تاریخ انقضای کنونی دامنه (قبل از تمدید):
 

ایرنیک — مرکز ثبت دامنه نقطه-آی‌آر (‎.ir)
موافقتنامه ثبت دامنه

 • ارسال این صفحه به منزله امضای موافقتنامه ثبت دامنه از طرف متقاضی ثبت و قبول ضمایم آن به شرح زیر می‌باشد:
 • متقاضی با امضای موافقتنامه ثبت و قبول مفاد مندرج در ضمائم آن به ویژه قبول می‌کند که:
  • تمام اطلاعات موجود در شناسه کاربری صحیح و به روز است.
  • ثبت دامنه با سوء نیت نبوده و تا آنجا که ثبت کننده اطلاع دارد، اشخاص ثالث حقی بر این نام ندارند.
  • چنانچه هر یک از اطلاعات تکمیل شده در شناسه کاربری نادرست یا غیر دقیق بوده یا به روزرسانی نشود، طبق بند ۶-۴ موافقتنامه ثبت دامنه، امتیاز دامنه لغو می‌گردد.
 • موافقتنامه ثبت و تمامی ضمايم آن دارای دو متن فارسی و انگلیسی هستند. در صورت اختلاف در مفاد متن، متن انگلیسی معتبر است.
 • چنانچه شخص ثالث مدعی وجود حق بر دامنه ثبت شده توسط متقاضی باشد حق مراجعه به مرجع حل اختلاف و اقامه دعوا طبق توافقنامه حل اختلاف را دارد.
 • (جدید) چنانچه مشخص شود نام دامنه ثبت شده، در زمان ثبت، نام شهر یا شهرستانی واقع در ایران بوده است، مرکز ثبت دامنه در هرزمان حق دارد راسا نسبت به انتقال دامنه ثبت شده به نام شهرداری یا فرمانداری آن شهر یا شهرستان اقدام نماید.
 • در صورتیکه دارنده امتیاز دامنه، دامنه خود را از طریق نمایندگان فروش به ثبت رسانده یا رابط نماینده فروش تعیین نماید، به نماینده فروش وکالت می دهد نسبت به تغییر رابط های فنی و مالی، تغییر کارگزار نام دامنه، و انتقال یا حذف نام دامنه حسب درخواست صاحب امتیاز دامنه یا نماینده قانونی وی اقدام نماید. درخواست انتقال یا حذف نام دامنه، پس از استعلام ایرنیک از دارنده امتیاز و تأیید وی انجام می‌گیرد.

آیا شما توافق‌نامه را قبول دارید؟